Na počátku byla myšlenka, že „vše je v hlavě“. Řeší to firmy, manažeři, sportovci, studenti, maminky na mateřské, muži, ženy, klienti jakéhokoli věku i životního zaměření. Stres a psychické zdraví začali být velmi skloňovaným tématem, a to byla poslední kapka pro rozhodnutí založit v roce 2016 Balance Centrum. Jeden člověk, jeden odborník, jedna specializace, však nestačí. Nestačí k celkovému zdraví a životní spokojenosti. Je potřeba spolupracovat, dát hlavy dohromady, spojit vědomosti a zkušenosti. A tak se stalo….
Každý člověk je originál a potřebuje individuální přístup. Naše tělo je spojené s myslí, emocemi a duší… Vše pracuje v jednotě. Když je však jednota porušena, nastává problém. Lidé se často věnují jen jednomu aspektu svého zdraví (tomu, kde to zrovna bolí) a neuvědomují si, že řešení vyžaduje celostní přístup. Na projektech Balance Centra spolupracuje tým odborníků s různým zaměřením. Najdete mezi námi psychology, psychoterapeuty, fyzioterapeuty, doktory, zdravotníky, kouče a mentální trenéry, výživové poradce, aromaterapeuty, konzultantky image, komunikace a rétoriky, poradce zdravého životního stylu a pohybu, poradkyně v oblasti neblahých vztahových jevů či v oblasti „odcházení“. Základem naší práce je odbornost a profesionalita. Dbáme na etiku, na vstřícný a lidský přístup ke klientům, ať firemním či soukromým. Nejsme rigidně spjati v tuhý celek, ale adaptujeme se vždy na konkrétní projekt a klienta. Každý z nás pracuje samostatně a má hutnou profesní zkušenost s různorodými klienty. V rámci projektů a týmových setkání se obohacujeme navzájem a přinášíme tuto oborovou rozmanitost a následně i synergii našim klientům. Smysl nám dávají nejen individuální klienti ale také firmy. Firmy jsou plné lidí. Je fajn, když se rozhodnou podpořit své zaměstnance v tom nejdůležitějším, v jejich psycho – somatickém zdraví. Realizujeme pro ně dny zdraví, projekty pracovní regenerace, služby psychologické podpory, programy zvládání stresu a další.
Ač je tým Balance Centra složen převážně ze samých žen, nepanuje mezi námi rivalita. Naopak, jsme zároveň přítelkyně, podporujeme se a vzájemně se inspirujeme. Souhra, která působí po stránce pracovní i lidské, se potom samozřejmě přenese i do působení navenek. S některými firemními klienty spolupracujeme už více než 6 let. Že to nevychází matematicky? Ano, spolupracovali jsme s klienty ještě bez značky Balance Centra, a pro ně změna firmy a loga nebyla vůbec důležitá. Chtěli spolupracovat s námi, s lidmi, kteří za Balance Centrem stojí. To nás velmi těší, to je naší devízou a dává smysl naší práci.