Jana Kastnerová je spoluautorkou a hlavní pořadatelkou již tradičně celorepublikově konaného festivalu zdravého životního stylu Maminy Cup, který minulý víkend zavítal i do moravské metropole. V rámci konání události byla Jana Kastnerová pozvána spolu s patronem festivalu Davidem Kosteleckým do pořadu České televize Sama doma (záznam vysílání si můžete pustit na odkaze níže).

Pro nás je důležité vědomí, že přidanou hodnotou festivalu Maminy Cup je důraz na fyzickou a psychickou pohodu a harmonii maminek. Tato myšlenka je podpořena vedením ke zdravému životnímu stylu, celkové vitalitě rodiny a výchově dětí k aktivnímu a zdravému životnímu stylu. Toto se děje zejména díky dobrému příkladu samotných maminek ale také skvělou atmosférou akce. Toto jsou také hlavní myšlenky a poslání projektu Maminy Cup a souvisejícího Maminy Run.

odkaz na televizní záznam:

V sobotu 19. září se konal tradiční Maminy Cup, festival zdravého životního stylu maminek, a tentokrát poprvé v Brně.  Patronem festivalu se stal David Kostelecký, sportovní střelec  a držitel mnoha cenných trofejí třeba olympijského zlata z letních her v Pegingu  v roce 2008. Maminy Cup měl tradičně na programu nejen soutěže v oblíbených sportech, klasické i trendy pohybové aktivity, ale také spoustu zábavy a odreagování pro maminky, které mohly přijít s celou svojí rodinou – s manželem/partnerem i ratolestmi, o které bylo v případě potřeby také postaráno.  Účastnice festivalu tak měly možnost setkat se se zajímavými osobnosti a odborníky přes zdravý životní styl, inspirovat se v oblasti seberealizace, motivovat se k aktivitě a pohybu a také se stát součástí komunity aktivních maminek, které mohou být pozitivním příkladem pro své děti. Podpora zdravého životního stylu, v jehož duchu celý Maminy Cup stojí, je základním stavebním kamenem fyzického i psychického zdraví a je tak nedílnou součástí duševní pohody a harmonie, kterou každá žena, obzvláště v období mateřství zcela jistě potřebuje. Nejen díky krásnému počasí a pohodové atmosféře, skvělé podpory sponzorů i práce pořadatelů, ale především i díky Vám maminkám se tato akce opět báječně vydařila a věříme, že tak naplnila svůj úděl i Vaše očekávání.