Jana Kastnerová  zahajuje v roce 2013 projekt „Šťastná máma s přehledem“. Projekt je realizován v  centru přátelském rodině Budulínek, pod záštitou neziskové organizace Salinger v Hradci Králové a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Pravidelná skupinová setkání žen na mateřské dovolené získávají velkou oblibu. Setkání jsou sestaveny metodami somatické psychoterapie, skupinové dynamiky, arte-terapeutických a kreativní technik osobního rozvoje, sdílení, imaginace, techniky mindfulness, relaxace a meditace.

Maminky, děkuji za vaše krásné zpětné vazby a nádhernou práci!

Dobrý den milá paní Kastnerová,

moc bych Vám chtěla poděkovat za možnost setkávání s Vámi a s ostatními bezva maminkami, kterého se mi dostalo v Budulínku v loňském roce. Jsem nyní na mateřské dovolené se třetím děťátkem a často mám pocit, že nezvládám, co bych chtěla: starat se dobře o děti, o domácnost, o sebe, o partnera,…občas propadám smutku a beznaději. Hned na prvním skupinovém setkání  se mi tak nějak ulevilo, když jsem zjistila, že nejsem sama, kdo má takové pocity. Váš lidský přístup a hlavně pochopení, mi moc pomohlo. Probírali jsme  banální záležitosti jak zvládnout úklid či vaření, ale také mnohem vážnější témata. Když jsem odcházela ze setkání, tak mi bylo vždycky moc fajn a čerpala jsem z toho celý týden a už se moc těšila na další pátek, kdy se zase sejdeme. Určitě mi to velmi pomohlo poznat více samu sebe, naučit se myslet více na sebe a nejen na svou rodinu, práci, apod. Různé masážní, relaxační či meditační  techniky, které jsem měla možnost si díky Vám vyzkoušet, byly pro mě velmi zajímavé a moc mě bavily.

Byla bych moc ráda, pokud by mohlo setkávání i nadále pokračovat, ráda bych ho dopřála i dalším kamarádkám. Tak ještě jednou moc díky.

S pozdravem

Markéta V.

 

Setkávání pro maminky v Budulíku, jsou pro mě moc příjemné. Člověk je vybízen zamýšlet se nad svými pocity a verbalizovat je, na což v každodenním shonu nebývá čas. Je fajn, zabývat se chvíli sebou, svými prožitky, setkávat se s lidmi  se stejnými starostmi a radostmi a nahlížet na věci z různých úhlů. Ráda bych v tom pokračovala.

Ilona V.

 

Každý ví, že prevence je dobrá, ale je to často obecný pojem. V tomto setkávání žen, hlavně utahaných maminek od dětí a domácnosti, měl opravdu předléčebný (i léčebný) účinek. Každá máme své starosti, ve kterých se často topíme, a nevíme si rady, nebo nevíme, že má někdo tytéž. Při tomto setkávání jsme je mohly spolu probrat a podívat se na ně i cizíma očima. Už jen toto vědomí hodně ulehčilo, často jsme odcházely lehčí. Lehčí o ty naše starosti.
Hodně příjemné bylo řešit ženská témata, sebepojetí, hodnotit sebe sama – nejen jako mámu od dětí, v zápřahu – ale především jako jedinečnou ženu, která má spoustu dobrých vlastností. A hlavně i svůj život.
Pro mě osobně by bylo přínosnější více jak 60 minut, protože to se jen „rozehřejeme“ a na hloubku problému se nedostaneme. Je to spíš ochutnávka a naznačení, co dál. Možná by bylo lepší 2 hod. v kuse, nebo 2 týdny po sobě stejné téma. Tato ne-hloubka má pro mě slabinu.
Ale celkově moc fajn. Vítám psychosomatické techniky, relaxace, meditace, masáže. A uvítala bych více hýčkacích technik 🙂

Zuzana Š.

 

Je pravda, že od doby kdy začaly skupiny s Janou Kastnerovou se pro mně mnohé změnilo. Jani, jsi náš i můj andílek a to nejen každý pátek. Já za sebe říkám, ano!!!! Prosím, ať tato setkání stále pokračují.
Moc mi pomáhá Tvůj optimismus, pohled na svět a náš problém, jak se říká, víc hlav, víc ví a i jinak se dívá a posuzuje.
Moc mi to pomáhá, dodalo sebedůvěru, ve spoustě věcech jsem se našla, pochopila, zvýšila sebevědomí!
Tedy: našla jsem pevnou půdu pod nohama 😀
Stala se z nás anonymních maminek super parta!  Najednou, jak se poznáváme, dozvídáme se, že jsme na tom i líp, než ostatní, že ty naše problémy jsou proti jiným prkotina, nebo..že  máme podobné problémy..atd.
Určitě je to svým způsobem i osvobozující. Třeba se všechny problémy nevyřeší, ale jen ten jiný pohled dodá ulehčení a smysl pro humor.
Odcházím po cvičení a našem sezení, tak nějak očištěná a s úsměvem na tváři a samo s lepší náladou 😉
Už se moc těším na další pokračování.
Je to moc fajn, že se další pokračování úspěšně podařilo dojednat.
Těším se!!!!

Martina K